Annonsera/Kontakta oss

Vi gör tidningen som når alla!
Medan andra tidningar koncentrerar sig på vida världen så bevakar vi det lokala.

Spridning & upplaga
Kristianstad, Bromöllas och Östra Göinges kommuner.
Upplaga: 50 700 exemplar.

 

Vid utebliven tidning använd denna länk:
http://utebliventidning.lokaltidningen.se/



Kontaktupplysningar
Säljledare
Andrée Bruhn
010-206 46 71
andree.bruhn@lokaltidningen.se


Mediasäljare
Jakob Dreberg
010-206 46 51
jakob.dreberg@lokaltidningen.se


Mediasäljare
Pernilla Frid
010-206 46 47
pernilla.frid@lokaltidningen.se


Mediasäljare
Thomas Johansson
010-206 46 46
thomas.johansson@lokaltidningen.se


Mediasäljare
Damir Sutalo
010-206 46 79
damir.sutalo@lokaltidningen.se


Chefredaktör och ansvarig utgivare
Anders Sjölin
010-206 47 29
anders.sjolin@lokaltidningen.se

Nyhetsdesk och webbredaktion
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se


Reporter
Paola Nordgren
010-206 47 37
paola.nordgren@lokaltidningen.se


Ekonomiavdelning
Lokaltidningen för fakturafrågor m.m.
Telefon: 010-206 47 60
Fax: 010-510 52 40
ekonomi@lokaltidningen.se

Nyhetsdesk och webbredaktion:
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se
Servicecenter
010-206 45 90
servicecenter@lokaltidningen.se
Lokaltidningen Kristianstad
Karlsgatan 12
291 59 Kristianstad

Telefon: 010-206 45 28



Prislista
Startsidan just nu